TUR BİLGİLERİ
Adana-Mersin Çıkışlı
Kapadokya Ihlara Vadisi Turu

19 NİSAN
21 NİSAN
2999 ₺

26 NİSAN
28 NİSAN
2999 ₺

Kapadokya Ihlara Turu

 

IHLARA VADİSİ- KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ - PAŞABAĞLARI - TÜRK GECESİ

 

Tur Günü 06:00 buluşma ve  Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. İlk durağımız Aksaray il sınırlarında yer alan Melendiz Irmağının oluşturduğu 14 km uzunluğuna sahip Ihlara Vadisi oluyor. Vadi içerisinde yapacağımız kısa yürüyüş esnasında, vadideki toplam 105 ibadethaneden ayakta kalanlarından Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi görüyoruz. Vadi yürüyüşü sonrası Melendiz Irmağı üzerinde bulunun restaurantımız da öğle yemeğimizi aldıktan sonra kayalık kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Dilden dile dolaşan efsaneleriyle aklı karıştıran yer altı şehirlerinden birisi olan Kaymaklı Yeraltı Şehri ile  programımıza devam ediyoruz. Rehberimizin anlatımları ile yeraltı şehri gezimizi tamamladıktan sonrası Rahipler Vadisi bugün ise Paşabağları olarak adlandırılan bu alan kendine özgü peri bacaları ile kaplıdır. Çok gövdeli ve çok başlı olan bazı peribacalarının içlerine oyulmuş şapel ve oturma mekanları bulunmaktadır. Paşabağları gezimizi tamamladıktan sonra sonra dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

NOT: Akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimizle Türk Gecesine katılarak günün yorğunluğunu atabiliriz.

 

ÇANAK-ÇÖMLEK YAPIMI, ATV TURU, DEVRENT VADİSİ, ASMALI KONAK, TURASAN ŞARAP FABRİKASI, ORTAHİSAR, GÜVERCİNLİK VADİSİ, GÖREME, ONX TAŞ ATOLYESİ

 

Sabah kahvaltısından önce görülmesi gereken bölgenin en güzel olayı olan sıcak hava balonlarının kalkış noktasına gidiyoruz(OPS). Hayatınızda unutamayacağınız anılar ve fotoğraflar çekildikten sonra sabah kahvaltısını almak için otelimize dönüyoruz. Otelimizde alacağımız sabah  kahvaltısı sonra dünyaca ünlü çanak çömlek yapımını ustamızın anlatımı eşliğinde izliyoruz. Dileyen misafirlerimiz alış verişini yaptıktan sonra Göreme'den başlayıp Kılıçlar Vadisinde 1 saat süren ATV Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Programımıza  devrent - hayal vadisine ile devam ediyoruz. Fotoğraf molamızın ardından dizilere konu olan asmalı konak ile programımıza devam ediyoruz . Asmalı konak gezimizin ardından turasan şarap fabrikasında  dileyen misafirimiz tadım yapıp şarap alabilirler. Şarap tadımlarımızı yaptıktan sonra Ortahisar Kalesine karşı kahvemizi içebileceğimiz ethem ustanın yerinde vereceğimiz moladan sonra öğle yemeğimizi almak için restaurantımıza geçiyoruz. 

 

Öğle yemeği sonrası programımıza Kapadokya' nın en güzel manzaralarından birisi olan güvercinlik vadisi ile devam ediyoruz. Ardından uçhisar kale altında manzaraya karşı kahve molamızı tamamladıktan sonra bölgenin süt ile kavrulmuş kabak çekirdeklerini tadım ve dileyen misafirlerimiz alışverişini yaptıktan sonra programımıza kaldığı yerden devam ediyoruz. Peri Bacalarını ve Göreme yi kuş bakışı görebileceğimiz bir noktada rehberimizin vereceği fotoğraf molası sonrası  Onyx değerli taşlar atölyesi ile programımızı tamamlayıp eve dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

Siz değerli misafirlerimizi karşıladığımız noktalarda bir başka SEA STAR TRAVEL organizasyonunda görüşmek için vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

✔️ULAŞIM

✔️1 GECE KONAKLAMA

✔️1 SABAH KAHVALTISI

✔️1 AKŞAM YEMEĞİ

✔️PROFOSYONEL REHBERLİK HİZMETİ

✔️SEYAHAT SİGORTASI

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

✖️MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞLERİ

✖️ÖĞLE YEMEKLERİ

✖️ATV TURU

✖️TÜRK GECESİ

Önemli Notlar;

Önemli Notlar;


 

(1 Gece 2 Gün Konaklamalı)
(Mersin-Tarsus-Adana Kalkışlı)

1- Kalkış Noktası : 

  • Adana : Duygu Cafe 07:00 (Çiçekci Önü)
  • Mersin : Vipol Avm Önü 06:00

2- Rezervasyon için kişi başı 1.500 ₺ kapora (ön ödeme) verip geriye kalanı tur tarihine 1 gün kalaya kadar tamamlaya bilirsiniz.

3- Fiyatlarımız 2 ve 3 kişilik odalarda kişi başı fiyatlardır. Otelde tek kişilik oda konaklamasına fark uygulanmaktadır.

4- Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında bir çocuk için geçerlidir. 0-2 yaş arası ücretsizdir.

5- Rehber hava ve yol durumuna göre programda degişiklik yapabilir. (Gezilecek yerler sabit kalmak şartıyla)

 

 

Adana çıkışlı Kapadokya Ihlara Vadisi Turu, Kapadokya Ihlara Vadisi Turu için Adana çıkışlı günübirlik ve konaklamalı seçeneklerimiz mevcuttur. Kapadokya Ihlara Vadisi Turu için en iyi programlar ile Kapadokya Ihlara Vadisi Turu'na katılabilirsiniz. Kapadokya Ihlara Vadisi Turu,Kapadokya Ihlara Vadisi Turu