TUR BİLGİLERİ
Adana-Mersin Çıkışlı
Güney Ege Turu

KEKOVA TEKNE TURU, SİMENA KALE KÖY, BATIK ŞEHİR, KAŞ, SAKLIKENT KANYONU

1.GÜN:

Gece yapacağımız keyifli ve konforlu otobüs yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde DEMRE de bizleri bekleyen teknemize giriş yapıyoruz. Teknemizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ; Tarih ile iç içe olan Kekova tekne turuna başlıyoruz. Tekne turu 09:00 başlar, 14:30 biter.(Öğle Yemeği Dahil) Tekne turumuzda denizin içindeki lahitleri görüp fotoğraflama imkanı bulacağız. Ayrıca Kekova Adası, Batık Şehir, Hamidiye koyu, Tersane koyu bu tekne turumuzda başlıca görecegimiz yerler arasındadır. Tekne turu sırasında yarım ada olan Simena(Kale)Köyünün limanına teknemiz yanaşarak 1 saatlik serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman dilimde bugüne kadar yediğimiz dondurmaları unutturan dondurmaların tadına bakabilir dar sokaklarında dolaşıp  Simena Kalesini gezebilirsiniz. Tekne turumuzu tekrar demre de sonlandırıp,Saklıkent Kanyonu na Doğru Yola koyuluyoruz.  Kaş (panoramik) üzerinden devam ederek Kaputaş Plajı'na ulaşıyoruz. (Burada trafiğin durumuna göre rehberimiz tarafından müsaitlik görüldüğü takdirde fotoğraf molası verilecektir).

Güneş ışınlarının giremeyeceği kadar dar ve yüksek olan Saklıkent Kanyonu ile programımıza devam ediyoruz. Burada ortalama 1.30 saat sürecek kanyon yürüyüşü yapabilir, rehberimizin vereceği serbest zaman diliminde Saklıkent Kanyonu üzerinde  rafting ve zipline yapabilirsiniz. Rehberimizin vereceği serbest zaman bitiminde Saklıkent ‘ ten ayrılıp Fethiye'de bulunan otelimize geçiyoruz. 

Konaklama :Fethiye Destina  Otel (4 yıldız)

 JİP SAFARİ, SU SAVAŞI,YAKA PARK,TLOS ANTİK KENT,KELEBEKLER VADİSİ (ops),ÖLÜDENİZ

2.GÜN:

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası eğlence dolu bir program olan Fethiye Jeep Safari turu ile Fethiye'nin doğal güzelliklerine hayran kalacaksınız. Safari turumuz öğle yemeği dahil olarak yapılmakta. Eğlenceli anlar eşliğinde yolculuğun tadını çıkarırken Jeep safarinin en eğlenceli kısmı olan su tabancası ile yapacağımız su savaşı  günümüze renk katacak. Yaka Park ta öğle yemeğini aldıktan sonra Tlos Antik Kent e doğru yola çıkıyoruz. . Rehberimizin vereceği fotoğraf  molası sonrası jip safari turumuzu sonlandırıyoruz. Ölüdeniz e giriş yaptıktan sonra ;Yamaç paraşütü,dalış  gibi bi çok farklı aktivite yapacağımız  4-5 saatlik yüzme molası ve  serbest zaman fırsatımız olacak.18:30 sularında otelimize Geçiyoruz,Akşam yemeği sonrasında gece  Eğlencemiz için hazırlıklara Başlıyoruz.Katılmak isteyen misafirlerimiz ile Fethiye Hisarönü nün en meşhur gece klubü olan Club Revolution a gidiyoruz.

 

NOT: Yamaç paraşütü yapacak misafirlerimiz 1.969 metre yükseklikten gerçekleştirilecek uçuş için bi gün öncesinde rehberimize bilgi vermelidir.Havada kalma süresi  30 dk olup inişler Ölüdeniz e yapılmaktadır. Dağa çıkış hazırlıklar ve uçuş toplam 2-2.30 saat arasında sürmekte, paraşüt yapan misafirlerimiz Ölüdenizde turumuza tekrar katılım sağlayabilmektedir.

Konaklama: Fethiye Destina Otel (4 Yıldız)

3.GÜN

GÖCEK,12 ADALAR TEKNE TURU, TARZAN KOYU, BONCUKLU KOYU, AKVARYUM KOYU

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Göcek e doğru hareket ediyoruz. Göcek merkezde vereceğimiz serbest zaman sonrası.Alışveriş yapıp Denize Karşı Kahvemizi içtikten sonra 10:00 sularında sadece kendi grubumuzun olduğu muhteşem öğle yemeği ile meşhur teknemiz Ege nin eşsiz koylarını keşfetmek üzere yola çıkıyor.Doğal Güzelliği,bakir koyları,turkuaz rengi deniziyle Göcek mavi yolcukluk severlerin en çok tercih ettiği rotalar arasında yer alıyorYüzmekten kendinizi balık gibi hissedeceksiniz.Eğlence dolu kendinizi tam anlamıyla ege ye ait hissedeceğiniz muhteşem koyları gezdikten sonra 17:30 da Tekne Turumuzu Sonlandırıp Otelimize doğru Hareket ediyoruz.Akşam eğlencesi için yine dileyen misafirlerimizle Marmaris in en ünlü gece clubu ARENA ya gidiyoruz.

Marmaris 4 Yıldızlı Otel Konaklamalı

4.GÜN

AŞIKLAR YOLU, DALYAN, KAUNOS KRAL MEZARLARI, İZTUZU PLAJI, YUVARLAKÇAY

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası gezimize kaldığı yerden devam ediyoruz. İlk olarak bir ağaç tüneli olan Aşıklar Yolu'nu ziyaret ediyoruz. Aşk üzerine dileklerimizi tutup grup fotoğrafımızı aldıktan sonra Dalyan ‘ a doğru yola çıkıyoruz. Muğla'nın Ortaca kasabasından Dalyan Kanal Tekne Turu için bizleri bekleyen küçük teknelere binerek ortalama 45 dakika sürecek tekne turu sonrasında İztuzu Plajına ulaşıcağız. Bu süreçte sazlıkların arasından geçerek Dalyan'ın simgesi olan olan Kaunos Kral Mezarlarını görüyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde fotoğraflarımızı aldıktan sonra Caretta & Caretta Kaplumbağlarının simgesi haline gelen İztuzu Plajına ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz 2.5 saatlik yüzme molası sonrası tekrar teknedeki yerimizi alarak çamur banyosuna  doğru tekne ile yola çıkıyoruz.Yaklaşık 1 saat sürecek olan başta cilt ve romatizma hastalıklarına çok iyi gelen, faydası saymakla bitmeyen içerisinde doktor balık larında olduğu çamur havuzlarında programımızı tamamladıktan sonra  tur aracımızla Yuvarlakçay a doğru yola çıkıyoruz.Su sıcaklığı 6-7 derece ile bizleri kendimize getirecek,çay üzerinde bulunan meşhur salıncaklarda fotoğraflarımızı eğlence dolu 2 saatin ardından  dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

Marmaris 4 Yıldızlı Otel Konaklamalı

5.GÜN

AKYAKA, AZMAK NEHRİ TEKNE TURU,SALDA GÖLÜ,LAVANTA BAHÇELERİ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Marmaris ile vedalaşıyoruz. Muğla bacası Evleriyle mimarlık ödüle sahip olan Akyaka doğru hareket ediyoruz. Akyaka ‘da ilk olarak misafirlerimizle muhteşem flora ve faunaya sahip Azmak Çayında küçük tekneler ile berrak serin sular içindeki doğal florayı akvaryum seyreder gibi izliyoruz. Ortama 20 dakika süren  kanal tekne turumuzu tamamladıktan sonra; Azmak Çayının serin sularının deniz ile birleştiği muhteşem sahilde  3 saatlik yüzme molası  ve öğle yemeği sonrasında Salda ya hareket etmek üzere Tur aracımıza geçiyoruz.Burdur Yeşilova ilçesine bağlı hafif tuzlu, Karstik,Ay daki toprak yapısı ile aynı özelliği barındıran  Doğa Harikası Salda Göl ünde yüzme ve Serbest zamanın ardından Lavanta Bahçelerine doğru yola koyuluyoruz.Isparta iline bağlı  Lavanta kokulu köy olarak anılan Kuyucak; 5000 dekar arazi üzerinde yetiştirilen Lavantalar dan elde edilen kolonya,krem,sabun,yağ,parfüm üretiminin yanı sıra görsel şölen ile de yerli yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir.

Bizlerde bu güzellikleri görüp alışverişlerimizi yapıp,fotoğraflarımızı aldıktan sonra ve Güney Ege ile vedalaşarak eve dönüş yolculuğumuz başlıyor. Siz değerli misafirlerimizle başka bir SEA STAR TRAVEL organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

ULAŞIM    

4 GECE OTEL KONAKLAMA    

4 SABAH KAHVALTISI  (OTEL) 

4 AKŞAM YEMEĞİ (OTEL)     

KELEBEKLER VADİSİ TRANSFER         

KEKOVA TEKNE TURU (SABAH K. ÖĞLE YEMEĞİ DAHİL)

JEEP SAFARİ (ÖĞLE YEMEĞİ DAHİL)

12 ADALAR TEKNE TURU (ÖĞLE YEMEĞİ DAHİL)

DALYAN KANAL TEKNE TURU

ÇAMUR BANYOSU

AZMAK NEHRİ KANAL TEKNE TURU

SEYAHAT SİGORTASI

REHBERLİK HİZMETİ

                                                                                                                                                                                                                                          

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

2 ÖĞLE YEMEĞİ

YAMAÇ PARAŞÜTÜ

DALIŞ

KİŞİSEL HARCAMALAR

Önemli Notlar;

*** GÜNEY EGE TURU Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

1- Kalkış Noktası 

Adana: DUYGU CAFE 19:00 (Çiçekci önü)

Mersin: Vipol  Durağı 20:15

2- Rezervasyon için kişi başı 2.500 tl kapora (ön ödeme) verip geriye kalanı tur tarihine 5 gün kalaya kadar tamamlaya bilirsiniz.

3- Fiyatlarımız 2 ve 3 kişilik odalarda kişi başı fiyatlardır. Otelde tek kişilik oda konaklamasına 1600 tl fark uygulanmaktadır.

4- Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında bir çocuk için geçerlidir. 0-2 yaş arası ücretsiz, 2-6 yaş arası 3000 tl , 6-12 yaş arası 1500 tl indirim uygulanır.

5- Rehber hava ve yol durumuna göre programda degişiklik yapabilir. (gezilecek yerler sabit kalmak şartıyla)

Adana çıkışlı Güney Ege Turu, Güney Ege Turu için Adana çıkışlı günübirlik ve konaklamalı seçeneklerimiz mevcuttur. Güney Ege Turu için en iyi programlar ile Güney Ege Turu'na katılabilirsiniz. Güney Ege Turu,Boydan Boya Güney Ege Turu